Znaczenie prowadzenia zdrowego stylu życia w rodzinie

Znaczenie zdrowego stylu życia dla utrzymania ogólnego dobrego stanu zdrowia i zapobiegania chorobom przewlekłym zostało dobrze ugruntowane. Zdrowy styl życia jest dość prosty do osiągnięcia – nie trzeba robić nic „szalonego”, aby przejść na zdrowy tryb życia. Powiem, że wymagana jest pewna doza niezależnego myślenia, aby oddzielić prawdę od fikcji w większości obecnie dostarczanych porad zdrowotnych.

Najważniejsze, co możesz zrobić, to dobrze zjeść. W miarę możliwości unikaj toksyn w jedzeniu i spożywaj dużo świeżych owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych; ćwicz umiarkowanie kilka razy w tygodniu; unikać palenia, w tym biernego palenia; i unikaj nadmiernego przybierania na wadze (co powinno przyjść naturalnie, jeśli dobrze się odżywiasz i ćwiczysz). Chociaż nie zawsze jest możliwe spożywanie całej żywności ekologicznej – EWG zaleca 12 owoców i warzyw, które powinny być ekologiczne ze względu na wyższy poziom pozostałości pestycydów. Unikanie toksyn środowiskowych w jak największym stopniu jest ważną częścią zdrowego stylu życia.

Nasz nowoczesny styl życia jest bardzo wygodny, ale może też być wyjątkowo niezdrowy. Większość z nas je za dużo przetworzonej żywności, a za mało owoców i warzyw; rzadko ćwiczymy; a kiedy rozwijają się choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, polegamy na konwencjonalnych lekach, aby poczuć się lepiej – ale te leki często mają druzgocące skutki uboczne. Zamiast zaakceptować znaczenie prowadzenia zdrowego stylu życia dla nas i dla przyszłych pokoleń, kontynuujemy nasze złe nawyki – a następnie przyjmujemy silne, toksyczne leki, aby leczyć nasze nieuniknione objawy.

Oczywiście nie wszystkie aspekty zdrowego stylu życia są pod naszą kontrolą. Będziemy narażeni na pewne toksyny środowiskowe, czy nam się to podoba, czy nie. Ale wiele z tych czynników jest całkowicie pod naszą kontrolą. Kiedy tylko możemy, powinniśmy być odpowiedzialni i dokonywać właściwych wyborów.

Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że dobrze się odżywiasz, ponieważ jest to kluczowy czynnik w osiągnięciu zdrowego STYLU ŻYCIA.

Mówię „styl życia”, ponieważ wiem, że „dobre odżywianie” może czasami być czymś, co osoba robi z niechęcią, ponieważ czuje, że przyjęcie zdrowego stylu życia wymaga „poświęcenia”.

Pamiętam, jak ludzie, którzy jedli kiepskie jedzenie, żartowali ze mnie i mówili, że tak naprawdę nie żyję, bo zdecydowałem się nie jeść pizzy i nie pić piwa – a ja zawsze odpowiadałem „ile ŻYCIA możesz zdziałać, kiedy organizm regeneruje się po tym, co umieścić w nim?

Przejście od niezdrowego do zdrowego stylu życia

Powodem, dla którego omawiam wskazówkę dotyczącą zdrowego stylu życia, jaką jest po prostu DOBRE ODŻYWIANIE się na moim blogu, jest to, że jest ona tak skuteczna dla mojego zdrowia.

Nie zawsze jednak tak było. Pamiętam, kiedy każdego dnia byłem uzależniony od tabliczki czekolady i zawsze miałem bóle głowy, infekcję lub jakąś chorobę.

Oprócz nadmiernego apetytu na słodycze (zjadanie tabliczki czekolady każdego dnia) cierpiałam również na wiele niezdrowych objawów, które trudno było rozwiązać za pomocą tradycyjnej medycyny: Częste bóle głowy, Problemy skórne (np. egzema, trądzik, pokrzywka, Wzdęcia, Gazy, Nieświeży oddech , Słabe lub łamliwe włosy i paznokcie, Zmęczenie i letarg, Nadmierny stres, Przerost Candida, Infekcje drożdżakowe, Alergie pokarmowe lub środowiskowe, Lęk lub depresja, Biegunka, Zaparcia, Utrata pamięci, Wahania nastroju, Częste przeziębienia lub infekcje, PMS lub silne skurcze menstruacyjne , Infekcja pęcherza, Utrata popędu płciowego…itp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *