Meble na zamówienie: jak zaprojektować własne meble

Meble na zamówienie to bardzo atrakcyjna opcja, jeśli chcesz zaprojektować własne meble, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać. Wiele osób ma w głowie pomysł na idealną szafkę wystawową lub meblościankę, a Ty możesz nawet pokochać możliwość zaprojektowania własnych szafek kuchennych bez wydawania fortuny na ich wymyślanie. Znajdź odpowiedniego producenta mebli, a to wszystko może stać się rzeczywistością.

Nawet jeśli ta myśl jest dla ciebie nowa, być może nawet zainicjowana przez przeczytanie tego, ty, podobnie jak większość innych, prawdopodobnie skorzystałbyś z możliwości zaprojektowania własnych mebli i zbudowania ich zgodnie z twoimi specyfikacjami przez firmę zajmującą się meblami na zamówienie. Dlaczego warto to zrobić?

Wykorzystanie przestrzeni

Jeśli trudno ci wyobrazić sobie sytuację, w której kiedykolwiek nie mógłbyś umeblować swojego domu standardowymi elementami, być może miałeś szczęście, ponieważ większość ludzi byłaby zachwycona możliwością zgolenia kilku centymetrów sofy, aby pozwolić na nieco więcej pomieszczenie komunikacyjne lub dodatkowy cal lub dwa do meblościanki kuchennej, aby wypełnić tę niewielką szczelinę w ścianie.

Jasne, możesz wypełnić lukę drewnem, ale to nigdy nie pasuje i nigdy nie sprawia, że ​​wygląda na naturalną część Twojej szafki kuchennej. Projektując własne meble na wymiar katowice, możesz nie tylko wypełnić całą swoją martwą przestrzeń, ale możesz ją dobrze wykorzystać. Ta 2-3-calowa szczelina może zostać przekształcona w 2-3 cale większą szerokość wewnętrzną, co pozwala na więcej miejsca. To może nie wydawać się dużo, ale może wiele zmienić.

Leniwą Susan można zaprojektować tak, aby idealnie pasowała do Twojego narożnika, maksymalizując przestrzeń do przechowywania w kuchni, a sofę można nieco skrócić o cal, aby zmieściła się w tej niewygodnej przestrzeni, dla której zwykłe rozmiary są nieco za długie. Sypialnie swoich dzieci możesz dopasować tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń – a wszyscy wiemy, jakie to ważne. Które dziecko nie byłoby zachwycone, gdyby jego szafka była dopasowana od ściany do ściany, bez tego głupiego centymetra, w który wydają się wchodzić ich rzeczy!

Amerykańskie firmy meblowe mogą pomóc

Wiedza o tym, jak zaprojektować własne meble, nie jest umiejętnością większości ludzi, ale nie ma powodu do zmartwień. Są amerykańscy producenci mebli, którzy zaoferują Ci usługę projektowania i pomogą osiągnąć pożądany wygląd, a nawet po prostu wypełnić luki, o których mowa powyżej. Zasugerują drewno i jego wykończenia, aby wtopić się w istniejące meble, a nawet zaoferują kontrast, jeśli to jest to, co wolisz.

Mogą doradzić w sprawie tkanin obiciowych, stylów mebli, a nawet ogólnego wystroju domu i elementów akcentujących, które sprawią, że pokój będzie wyjątkowy. Większości ludzi nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia bez sprawiania, że ich pokój wygląda „amatorsko”. Niemniej jednak możesz to zrobić sam, jeśli masz umiejętności.

Przykłady mebli na zamówienie

Nie tylko w kuchni chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń i wypełnić te dziwne irytujące cale, ale także w jadalni i salonie. Załóżmy, że masz ścianę w salonie, którą chcesz całkowicie wypełnić zestawem rozrywkowym z wyświetlaczami. Może centralny z półkami ekspozycyjnymi po obu stronach z pięknymi szklanymi drzwiami.

Możesz chcieć, aby szafki poniżej służyły jako miejsce do przechowywania ogólnych przedmiotów, takich jak zapasowe poduszki, najlepsze zestawy obiadowe i srebrne sztućce lub wszelkie inne przedmioty, których Twoja kuchnia lub jadalnia może nie nadawać się do przechowywania. Prawdopodobnie będziesz potrzebować półek na niższych poziomach na swoje płyty DVD i CD, podczas gdy jednostki rozrywkowe z pewnością będą musiały pomieścić telewizor z płaskim ekranem i różne dołączone do niego pudełka oraz pudełka do nagrywania telewizji satelitarnej i HD.

Może zestaw hi-fi, kilka głośników i jedna lub dwie konsole do gier (kto w dzisiejszych czasach ma tylko konsolę Xbox lub PS?) i wszystko inne, co tylko przyjdzie Ci do głowy! Wyobraź sobie korzyści płynące z możliwości zaprojektowania tej meblościanki tak, aby dokładnie pasowała i zawierała półki i szafki dokładnie według Twojego projektu. Obejmowałyby one szklane sekcje ekspozycyjne na wyższym poziomie.

Zaprojektuj własne meble

Niektórzy ludzie projektują swoje urządzenia rozrywkowe tak, aby umożliwić im upuszczenie telewizora i odsłonięcie zestawów kryształów lub figurek, a nawet obracanie się, przełączanie między zabytkowymi lub osobliwymi wyświetlaczami a ekranem telewizora. To tylko przykłady, a kiedy projektujesz własne meble, niestandardowa forma mebli może dać ci dokładnie to, czego chcesz.

To samo dotyczy sypialni, w której możesz wybrać idealną długość i szerokość łóżka oraz zaprojektować własny zagłówek tak, aby zawierał dowolną funkcjonalność: sterowanie telewizorem i radiem, oświetlenie, a nawet pełnienie funkcji regału na książki. Możesz nawet docenić zdalnie sterowaną podstawkę do telewizora, która podnosi się do preferowanej wysokości oglądania z nóg łóżka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *